top of page

Камінне Село – український Стоунхендж



Протягом 26-29 серпня мобільна туристська група у складі керівника та 4 членів гуртка «Юні туристи-краєзнавці» здійснила захоплюючу велоподорож за маршрутом: с. Рокитне – м. Олевськ – с.Тепениця – с. Артинськ – с. Обище – с. Шебедиха – с. Рудня-Замисловицька – геологічний заказник Камінне Село – с. Кам’янка – с. Лопатичі – с. Рокитне. За 4 доби було подолано близько 170 км шляху північною частиною Житомирщини. Майбутні 8-класники Пахнюк Іван, Пахнюк Назар, Богданець Олександр та Борисовець Данило з великим запасом виконали норматив 1 юнацького розряду зі спортивного туризму. У поході було все: труднощі з пересуванням по вологих грунтівках та бруківці, авральна ліквідація поломок велосипедів, протистояння з 13 годинною зливою і ще багато чого. Все ж таки, чоловічий характер допоміг побороти всі перешкоди. По дорозі до Камінного села ми відвідали краєзнавчий музей м. Олевська, вже повертаючись додому Лопатицьку ГЕС на р. Уборть.

Геологічний заказник Камінне Село цікавий і без зайвої реклами. За 25 кілометрів від українсько-білоруського кордону, біля с. Рудня-Замисловецька, на 15 гектарах лісу застигли понад двісті гранітних валунів. Найбільші з них важать 20-30 тонн. Найвищі височіють на 4-5 метрах над землею.

Камінне село вважають одним із наймістичніших чудес світу – тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися безладно розкидані валуни, різні за габаритами та формами. Вони чимось схожі на звичайні хатки й утворюють цілу вуличку – тому їх і назвали Камінним Селом. Учені вважають, що ці брили принесені льодовиком зі Скандинавії. Інше припущення: химерні камені є підніжжям древніх гір, оголених льодовиком від ґрунтових нашарувань. Однак, місцевим жителям більш близькі легенди, які розповідають про загадкові утворення. Так, подейкують, що Камінне село в давні часи було багатим поселенням. Одного разу сюди завітав Господь під виглядом подорожнього й попросив їжі. Селяни кинули йому скоринку хліба. За іншою версією – просто прогнали. Тоді Господь розсердився і перетворив поселення у камені. Найбільше мандрівників інтригують «сліди Бога» – на деяких брилах є вм`ятини, обриси яких нагадують людську стопу. Вода, що наповнює сліди, цілий рік залишається теплою. Вважають, якщо в неї ступити босоніж, зникнуть хвороби, а загадані бажання здійсняться.



Керівник гуртка «Юні туристи-краєзнавці»

Хмельовський Ю.Л.

Comentários


bottom of page