top of page

Випускний вечір

     Ось і настав цей день – день прощання зі школою. Попереду незвідана даль.  Позаду – батьківський поріг, розквітла калина, протоптана стежка у шкільному дворі, незрадлива мамина усмішка зі сльозою на щоці… Знайти себе, своє місце у житті, вирости і вижити, бути завжди людиною – що є святішого і дорожчого? 

  30 травня  подвір'я нашої школи майорить різнобарв'ям квітів, святковим вбранням, добрими і щирими посмішками. Уся шкільна родина зібралася на традиційне свято випускного вечора. Директор школи Грогуль Геннадій Іванович зачитує наказ про випуск учнів зі школи та вручає атестати. До вітань директора приєднуються перші вчителі, батьки, родичі, друзі та гості свята.

     Випускники кружляють у прощальному вальсі, в якому поринають у спогади, мрії, сподівання, відчувають радість, смуток та світлу печаль...
   А потім світанкова зоря покликала їх у незвідані далі, різнобарв'я життя, для праці та радості. 

     Чимось школа сьогодні схожа на осіннє дерево, від якого відриваються і відлітають назавжди 35 яскравих, неповторних листочків. Що чекає їх в майбутньому? Як складеться їхня доля?

   До школи прийдуть нові діти і вона, як турботлива мати, буде виховувати їх, навчати, наставляти і випускати в життя.
  Дорогі випускники! Запам’ятайте себе такими молодими, гарними, романтичними, з іскорками довіри до життя, надії на сповнення всіх мрій та сподівань.

   Не забувайте, що навчалися ви для того, щоб розум і серце віддати людям. Не заплямуйте доброго імені свого роду, честі школи, котра дала вам путівку в життя.
     Щасливої вам дороги!   

 

Свято останнього дзвоника

     У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас Свято останнього дзвоника.

Останній дзвоник – це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. Цього свята немає в жодному календарі. Воно буває лише раз у житті кожної людини, кожного з нас.

     Останній дзвінок. У когось на очах забринить сльоза, адже він і справді востаннє звучить для вас, одинадцятикласників. А інші школярі  радісно просто зітхають із полегшенням. Та, мабуть, нікому із вас, випускники, не забудеться перша вчителька, класний керівник, шкільні дискотеки та свята…

             Щирі слова побажань лунали цього дня на адресу винуватців свята і від вчителів, учнів та гостей. Щирими словами привітали випускників учні молодших класів. Були цього  дня і нагороди – подяки та грамоти кращим із кращих. Не обійшлось свято і без подарунків.

       Сльоза на очах і смуток в душі з’явився і в учителів. Спілкуючись з вами ці одинадцять років, вони звикли до вас, як до рідних. Тож шануйте їх за ті знання, які вони вам дали.

             І ось хвилююча мить… Звучить останній дзвінок. Радість та смуток переповнюють серця випускників. Навчання у школі закінчилося. Попереду – незвіданий шлях дорослого і серйозного світу. У добру путь і щасливу днину, дорогі випускники! Чудових вам канікул, школярі!

Початкова школо, прощавай!

                                                                       Ми так рости, ми так рости спішили!

                                                                       От і минув шкільний четвертий рік.

                                                                       Як швидко початкова пролетіла!

                                                                       Вступаємо у підлітковий вік.

    Які зворушливі слова! Вони пролунали з вуст четвертокласників Рокитнівського НВК «Школа І-ІІІ ступенів-ліцей», які прощалися з початковою школою у день, коли на вулиці зеленіє розкішним буйним цвітом весна, а сонце золотим промінням голубить новий день. І день цей провів межу між дитинством і юнацтвом. А дитинство було з першими вчителями, яких учні називали ясними зіроньками, другими батьками. Це Муханькова Н.Н., Грогуль Л.В., Марчук В.М. їм діти співали пісні, присвячували поетичні рядки. Присутні в залі батьки витирали сльози, коли їхні діти в мелодіях пісень виливали свою любов. В небо наприкінці свята випустили кульки, ніби відпустили, як птаху, своє дитинство, яке віддзвеніло і повернеться хіба що у сні.

Навчально-польові збори

      У вівторок, 19 травня одинадцятикласники Рокитнівського НВК «Школа І-ІІІ ступенів-ліцей» взяли участь у навчально-польових зборах на території Рівненського військового полігону (поблизу с.Тучин). Хлопці практикувалися у складанні автомата Калашникова, проводили тактичну підготовку і безпосередньо вели стрільбу з АК-74. І що найголовніше, на кілька годин перенеслися у середовище суворої військової дисципліни і постійних пострілів, вибухів і тактичних бойових дій. Зі слів учасників зборів можна зробити висновок про те, що навчання вдалися. Зокрема, учень 11-Б класу Лісовець Назарій сказав, що враження від цього дійства йому запам’ятаються надовго, адже всі переконалися у тому, що маємо надійну армію, яка захистить нас і наших близьких.

                                                                                 Учасник зборів учень 11-Б класу

                                                                                            Вежичанін Назар

День цивільного захисту

   З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру в усіх школах України протягом травня здійснюється практична підготовка  учнів у формі щорічного проведення «Дня цивільного захисту». 

  Проводилися такі навчання і нашому ліцеї. Близько дванадцятої години пролунав гучний дзвінок, який сповістив про умовну надзвичайну подію. Одразу було викликано пожежну. Рятувальники, які приїхали на виклик, продемонстрували правила користування первинними засобами пожежогасіння, розповіли, як правильно користуватися засобами індивідуального захисту органів дихання, показали способи надання допомоги постраждалим.

  Діти на деякий час змогли відчути себе справжніми рятувальниками : ліквідовували загоряння, дослідили технічні можливості аварійно-рятувального та пожежного автомобілів. 

  Під час проведення Дня цивільного захисту школярі отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці.

Нагородження призерів ІІІ Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту МАН України

   14 травня у Рівненському драмтеатрі відбулося вшанування призерів III Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України. Серед нагороджених дітей була учениця нашого ліцею, член туристсько-краєзнавчого гуртка «Беркут» Богданець Людмила, яка здобула III місце в секції «Ботаніка та зоологія». 26 травня на районному святі «Юне обдарування» Люда отримала ще й  престижну премію «Інтелект» від народного депутата Василя Яніцького у розмірі 1200 грн.

День пам'яті та примирення

    Згідно Указу Президента  8-9 травня вся Україна відзначала День пам’яті та примирення. Не став винятком і наш навчальний заклад.

     07 травня у нашому ліцеї відбувся флешмоб «Маки пам’яті», під час якого учні 6-7 класів під керівництвом педагога-організатора, соціального педагога, психолога та заступника з виховної роботи створили з червоних та чорних повітряних кульок квітку маку – символ пам'яті  про тих, хто загинув під час Другої світової війни та віддав своє життя на сході України у боротьбі проти російської агресії, символу відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги.

   8 травня учні та педагогічний колектив взяли участь у загальношкільній  лінійці «1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо», яку підготували дев’ятикласники зі своїми класними керівниками. Розпочала лінійку  заступник директора з виховної роботи Віра Петрівна Євтушок розповіддю про героїчні та водночас трагічні події війни. Особливо урочисто і піднесено звучав Гімн України . Всі учасники лінійки вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих,  хто ціною свого життя і здоров`я боровся та бореться за нашу  Перемогу. По закінченні лінійки відбулося покладання квітів учнями молодших класів до пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам. Цього ж дня між учнями 6 – 8 класів пройшов патріотичний конкурс пісні і строю, де перемогу здобула команда 6-Б класу.

    Нехай червона квітка маку, як символ пам’яті про загиблих у Другій світовій війні, буде нагадуванням нинішньому та прийдешнім поколінням про те, що найбільша цінність у світі - людське життя.

Учнівське самоврядування

         Учнівське самоврядування – це спосіб життя учнівського колективу, де учні самі вирішують проблеми і завдання, які їм під силу.

      З метою пропагування серед учнівської молоді основних засад місцевого самоврядування, формування активної життєвої позиції старшокласників та реалізації їх лідерського потенціалу, виховання інтелектуально і духовно розвиненого підростаючого покоління - майбутнього нації  у нашому ліцеї з 21 по 24 квітня 2015 року  пройшов Тиждень учнівського самоврядування.

         Досвід багатьох років показує, що саме учнівське самоврядування – це не лише самостійне вирішення різноманітних питань, а й самостійне виконання, проведення, планування різноманітних заходів, відповідальність за яких несуть самі учні. Перший день учнівського самоврядування розпочався із відкриття Тижня на лінійці.  Було оголошено план роботи і

  призначено відповідальних за заходи під час цього тижня.

   За даним планом було проведено бесіди по класах на тему «Здоров’я – найцінніший скарб людини»; рейд-перевірки по збереженню шкільного майна;  конкурсно-розважальна гра  «Я люблю Україну» серед учнів 6 класів, квест «Україна – єдина країна» під час якого діти 4 класів об’єдналися у  команди і виконували завдання на чотирьох станціях: "Видатні українці"; "Україна - єдина країна!"; "З народного напившись джерела"; "З Україною в серці";  для учнів 9-11 класів було проведено розважальну гру «Хто зверху», де команди хлопців та дівчат намагалися довести один одному хто ж з них вправніший та розумніший.

      Найочікуванішим днем для лідерів був день заміни уроків у початкових класах. Тому що саме у цей день можна спробувати себе у ролі учителя, відчути себе дорослими. 

    Робочий день розпочався з оперативної наради. Директор школи Геннадій Іванович привітав старшокласників та побажав лідерам успіхів. Нараду продовжив Шевчук Михайло, який виконував, відповідно до визначених повноважень, функціональні обов'язки  директора школи. 

     Весь навчальний процес школи в цей день проходив під чітким контролем «дублерів» адміністрації школи.  І для того, щоб уроки проходили у нормальному режимі, потрібна була ретельна підготовка. Заздалегідь «майбутні вчителі» ознайомилися з навчальним матеріалом, який вони повинні дати учням. Самостійно складали конспекти уроків, підбирали цікавий матеріал. Отже, «майбутні вчителі» проявили неабияку наполегливість і старанність, щоб підготуватися до уроків. 

     Усі з великим нетерпінням чекали  цього дня та хвилювалися. Але, як потім з’ясувалося, хвилюватися було нічого. Учні 1-4 класів були задоволені. Уроки сподобалися, адже все проходило цікаво і захоплююче. Школярі отримали задоволення ще й від того, що їхні знання були оцінені високими балами.

   Завершився Тиждень учнівського самоврядування в школі підсумковою нарадою керівників та лідерів учнівського самоврядування, під час якої старшокласники поділилися враженнями та обговорили результати своєї діяльності.

    День учнівського самоврядування це - хороша школа для кожного школяра. В цей день можна проявити свою самостійність та розкрити організаторські навички, які обов’язково знадобляться у подальшому, вже не шкільному житті.

      Досягнення цього тижня стали безцінним досвідом, залишивши в нашій пам'яті незабутні враження і спогади на все життя.

Тиждень географії

     Із  16 по 26 березня в школі проходив тиждень географії. Протягом тижня проводилися цікаві заходи.

   Учні старших класів організували виставки: «Неповторні куточки Землі» (8 класи), «Визначні об’єкти моєї області», фотомонтаж  «Мандруй Україною», (9 класи), стінгазети «Світ навколо нас» (10 класи).

    Для учнів 11-х класів було організовано зустріч із працівниками банку під час якої учні дізналися про роботу банків, економічний стан країни.

    Учні молодших класів прийняли участь у цікавих вікторинах: «Природознавчий калейдоскоп» ( 5 класи), «Юні ерудити», «Зигзаг удачі» (6 класи), «Шлях мандрів» (7 класи) та були нагороджені грамотами.

Шануймо хліб!

    Під такою назвою пройшло свято у 4-А класі нашого навчального закладу під керівництвом класовода Муханькової Надії Несторівни. У святково прибраному класі зібралися батьки, учні, гості. Господарі – у вишиванках, з короваєм на вишитому рушникові, розповіли присутнім про традиції нашого народу. Повідали, що хліб – то достаток, і в кожній родині з давніх-давен він був у великій пошані, бо вважався дорогим набутком, мірилом життя, бо вирощений на рідній українській землі, під нашим теплим сонцем і политий запашними степовими росами.

     Протягом усього заходу звучали пісні про рідну землю, родину, хліб.

    В кінці свята короваєм та виробами з борошна четвертокласники почастували усіх присутніх.

Шевченківський тиждень

  Із 10 по 13 березня 2015 року відбулися вшанування славетного сина українського народу Т.Г.Шевченка.

  Класні керівники провели інформаційні мовно-літературні п’ятихвилинки «Наш Кобзар» у своїх класах. Вони розповіли цікаві факти з життя і творчості Т.Шевченка.

  10 березня було проведено Шевченківський урок «Відкриваю для себе Шевченка» у 5-В класі. (уч. Богданець М.М.). П’ятикласники поділилися своїми знаннями про дитинство Шевченка та Шевченка-художника. Читали улюблені вірші поета, презентували дитячі ілюстрації до творів Т.Шевченка.

   Учитель Лобач В.В. з учнями 6-В класу провела вікторину «Наш Кобзар». Метою заходу було формування духовної культури, виховання почуття любові та поваги до традицій свого народу.

    Учні 9-А класу взяли участь у літературній вікторині «Сторінками життя Великого Кобзаря», яку провела Ониськевич Г.І. Школярі розширили свої знання про життєвий і творчий шлях Т.Шевченка, дізналися про невідомі напрями літературної діяльності Кобзаря.

   Учитель Мосійчук В.П. разом із учнями 10-Б класу підготували літературне дослідження «Шлях до живопису», захід сприяв вихованню поваги не тільки до Шевченківського слова, але й зацікавленість до детального вивчення його життя та творчості. Учні підготували презентацію. Така робота сприяла розвитку дослідницьких умінь учнів, були виявлені нові факти з біографії Шевченка як художника. У заході взяли учні 10-х класів.

  11 березня в школі вперше проходив день української вишиванки та конкурс малюнків «Гортаючи сторінки Кобзаря» між учнями 5-7 класів. Переможцями стали : Гордійчук Ніна (7-А)  –   І місце, Кінчур Вадим (7-Б) – ІІ місце, Кляпко Яна (7-Б) – ІІІ місце.

  Учитель Доля І.В. провела конкурс ерудитів, присвячений життєвому і творчому шляху Т.Г.Шевченка «Зоряна година» між учнями 7-А і 8-В класу. Метою цього конкурсу було активізувати і закріпити знання учнів, набуті на уроках української літератури; розвивати логічне мислення учнів, сприяти їхній творчій активності; виховувати любов та глибоку шану до славного сина України – Великого Кобзаря, перемогу здобула команда 8-В класу.

  Учні 9-Б класу (уч. Савінська Е.В.) запросили на свою екскурсію «Шевченкові верстви Рівненщиною», на якій розповіли про географічні точки, пов’язані з перебуванням Т.Шевченка на Рівненщині. Цікава розповідь про відвідування Т.Шевченком Волинської губернії у вересні 1846 року, з метою зібрати місцевий фольклор, дослідити та змалювати історичні кургани, урочища та архітектурні пам’ятки. Шевченко їхав шляхом, який у ту пору звався Великим польським трактом. Учні дізналися про цікаві зупинки, які робив Шевченко, подорожуючи нашим краєм.

  12 березня було організовано виставку літературних газет, присвячену Великому Кобзареві серед учнів 8-10 класів. Юні журналісти підібрали цікавий матеріал з життя і творчості Т.Шевченка, подали фрагменти віршів поета, ілюстрації до його творів.

   Учні 6-А класу (учитель Тіт О.О.) підготували і провели літературну композицію «Слався, Великий Тарасе». Між учнями 6-Б класу (уч. Балдич Н.І.) пройшов конкурс «Юні шевченкознавці». Клас було поділено на 2 команди «Думка» і «Муза». Перемогу отримала «Муза». Конкурс проводився з метою розширення знань учнів про життєвий і творчий шлях Кобзаря, розвивати зацікавленість творчістю Шевченка, популяризувати його твори.

   У рамках тижня відбувся конкурс читців-декламаторів творів Т.Шевченка серед учнів 6-10 класів. І місце посіла Сергеєва Наталія (10-Б); ІІ місце – Тимощук Софія (9-Б); ІІІ місце – Кириловець Ілона (6-Б).

   13 березня у Шевченківську світлицю запросили учні 7-Б класу (уч. Ониськевич Г.І.) на свято «Ми тебе не забудемо, Тарасе» та на літературну композицію «Доля жінки у творчості Шевченка» учні 8-А класу (уч. Онищук О.О.).

   Тиждень пройшов на високому рівні, хоча не всі класи взяли участь у проведенні заходів.

 На відкритих та позакласних заходах використовували різні форми проведення заходів: інформаційні технології, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню поваги до творчості Кобзаря. 

   Так пройшов Шевченківський тиждень. Він залишив по собі безліч яскравих вражень, нові знання, приніс натхнення та наснагу, віру у власні сили. І слово Т.Шевченка завжди буде жити в душі народу й допомагатиме у всіх добрих звершеннях.

 

На нас надіється Земля

     11 березня 2015 року відбувся XI районний конкурс екологічних агітбригад «На нас надіється Земля»  на тематику «Збереження водних ресурсів», де перемогу здобула команда «Аквапатруль» нашого навчального закладу. Вітаємо переможців!

Флешмоб

     Учасники агітбригади Аквапатруль власним прикладом намагаються достукатися до сердець людей, залучивши до участі учнів Рокитнівського НВК, організували грандіозне шоу - ФЛЕШМОБ, що закликає до охорони водного середовища Землі.                                                                                                                                

Шевченківський тиждень
Агітбригада
Флешмоб
Хліб
Географія
Самоврядування
Тучин
9 тавня
День ЦЗ
Дзвоник
Почшкола
МАН
Випускний
bottom of page