top of page
Львів
День партизанської слави

Свято Повноліття

   Свято Повноліття стало доброю традицією нашої школи. Посвята в повноправні громадяни нашої держави - це хвилюючий день у житті кожної молодої людини, адже отримання паспорта - своєрідна сходинка у доросле життя.

      Швидко летять шкільні роки. Сьогодні, як ніхто, це розуміють одинадцяти-класники. Перегорнута ще одна сторінка, проведена межа між дитинством та дорослим життям. Далі вони крокуватимуть самостійно й впевнено, адже тепер - повноправні громадяни Української держави.

  26 листопада 2014 р. відбулося свято для наших 11-класників. 35 учнів школи стали юними громадянами України.

     З теплими і щирими побажаннями виступили гості свята : виконуючий обов’язки начальника відділу освіти Рокитнівської РДА Бунько В.В., начальник міграційної служби Рокитнівського відділу УМВС України в Рівненській області

 

Масовець В.В. та директор НВК Грогуль Г.І. і вручили паспорти старшокласникам. Клятва Батьківщині урочисто прозвучала із вуст одинадцятикласників, яку зачитав учень 11-Б класу Масовець Богдан.

       Від імені вчителів зі святом повноліття учнів привітала перша вчителька Мелещук О.М. своєю поезією.

                                    Батько й мати – найрідніші люди, джерело одвічне ласки й доброти.

                                    Кожен знає, де коріння роду, та свою родину шанувать завжди.

       Напутні слова-вітання та святий хліб прийняли наші діти від батьків Наталії Вежичанін та Юрія Стрільця.

    

 

  Наймолодші школярі подарували молитву й сувеніри янголят-охоронців символи безпеки, охорони, доброго здоров’я та довгого життя. Привітали наших старшокласників вихованці гуртка «Вокальний спів» піснями про рідний край та Україну.

   Одинадцятикласники дякували батькам, учителям за те, що виховали їх хорошими людьми.

  Ми молоді, здорові, духом сильні,

І перед нами тисячі доріг.

Збудуєм щастя в Україні вільній,

Тож дай же, мамо, оберіг.

     Матері простелили вишиті рушники, які будуть все життя нагадувати тепло материнських рук та ніжну ласку.

Допоки пам'ять в серці не згасає...

     В останню суботу листопада українці вшановують жертв голодоморів, які відбулися в нашій країні в радянські часи - у 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках. 24 листопада у нашому навчальному закладі було проведено мітинг «Допоки пам’ять в серці не згасає», який був присвячений пам'яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках, пам'яті тисяч українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття.

    У 1932-1933 роках був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни, ні потопу. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки живого люду лягло у могили - старих, молодих і дітей, і ще ненароджених у лонах матерів.

    На Україні щохвилини вмирало від голоду 17 чоловік, за годину -тисяча,

за добу - 24 тисячі. Кількість жертв Голодомору в Україні у 1932-1933 роках - 10 млн 63 тис. осіб. Історія людства такого ще не знала, щоб планомірно винищували людей голодом.

      Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто помирав в жахливих муках, шукаючи крихти хліба.  Хай у кожному місті й селі, в кожній оселі, в кожній родині старий і малий схилить голову перед пам’яттю людей убієнних голодом-геноцидом, уклінно припаде до їхніх могил, поставить свічку перед образом Божим. Хай ця хвилина увійде в наші серця тихою молитвою, очистить наші душі від зла. 

Рідне Полісся - доля моя ...

      12 листопада у приміщенні Рокитнівської сільської бібліотеки відбулася літературно-музична вітальня «Рідне Полісся – доля моя!..» та зустріч із відомою землячкою, чудовою письменницею Ніною Василівною Смик. Цього дня на зустріч завітали учні та  вчителі нашого навчального закладу, працівники районної бібліотеки та сільського будинку культури, представники ЗМІ та просто хороші люди, які не байдужі до мистецтва рідного краю.

     Як і говорить традиція, шановану людину у своїй хаті зустрічають святим хлібом. Так і ми, нашу дорогу гостю Ніну Василівну привітали запашним короваєм, яким невдовзі вона почастувати всіх присутніх.

     Ніна Василівна Смик народилася 15 лютого 1947 року у Рокитному у родині селян. Вона – автор книг «Поштовх до життя», «Я загубив її…», «Болючий спогад», «Троянда з відтінком розлуки», «Спиш і бачиш», «Автобіографічна повість»…

       

 

     Творчість письменниці вирізняється на фоні сучасної літератури з одного боку оригінальністю та непересічністю мислення, а з іншого - глибокими роздумами про особистість сучасної людини, щирістю та безпосередністю. 

Автор, як художник, віртуозно змальовує портрети наших сучасників. Мов яскраві акварелі, перед нами портрети, долі та щоденне життя людей, що творять наше сьогодення та нашу історію. 

     Порадували присутніх пісенними виступами дитячі фольклорні колективи «Джерельце» та «Малі Куточани» (учасниками яких є учні нашого навчального закладу), народний аматорський фольклорний колектив «Куточане» та учасники художньої самодіяльності сільського будинку культури.

       Із словами вдячності та вітання до Ніни Василівни звернулися працівники сільської бібліотеки, голова Рівненської обласної спілки письменників та член Національної спілки письменників України – Анна Андріївна Войнарович (Лимич). Задушевними словами, власними творами та подарунками привітала пані Ніну її подруга, колега по перу Анна Михайлівна Волошина.         

     Неможливо було без сліз слухати емоційний виступ самої пані Ніни Василівни, яка подякувала всім хто приложив руку для того щоб це свято відбулось.

       Отож, щиро всіх запрошуємо до шкільної та сільської бібліотек, щоб ознайомитися з прекрасною творчістю нашої землячки Ніни Василівни Смик.

 

Екстрим зі спортивною картою

     В екстремальних умовах відбувся VII чемпіонат Рокитнівського ліцею зі спортивного орієнтування. Ранок 24 жовтня зі своїми 6-ма мінусами температури нагадав всім, що зима не за горами. Джерельна вода в казанках у момент вкривалася крижаною  кіркою, а сонце хоча і світило, але не гріло. Що цікаво, це не злякало гуртківців. Зігрівалися всі на дистанції урочища «Чорне озеро», шукаючи «кепешки». 37 добровольців-орієнтувальників взяли участь у чемпіонаті. Суддівство змагань забезпечили десятикласники Пахнюк Микола і Попач Вадим. Цього року практично всі діти вклалися у відведений час і знайшли контрольні пункти. Але, як і на будь-яких змаганнях,  перемагають ті, що показують найкращі результати. Деякі з них пробігли дистанцію по-гросмейстерськи, тож   переможцями у своїх вікових групах стали : Місечко Іван (6-Б), Кляпко Яна (7-Б), Пахнюк Ангеліна (8-Б), Колодич Петро (9-А),

                           

 Вежичанін Назар (11-Б). Після змагань, відповідно до статусу туристів всі досхочу наїлися «товмачів» і взяли участь у поєдинках з пляжного футболу. Правда трішки відійшли від регламенту. Втрутилася погода. Грали не босяком, а у кросівках.

                          

                                                                                                                                                                        Пахнюк Ангеліна

                                                                                                                                           староста туристсько-краєзнавчого гуртка «Беркут»

                           

Міс осінь - 2014

      Осінь – чудова пора року, оспівана поетами, музикантами, художниками. Золота, щедра, різнобарвна … Саме у один із таких прекрасних   осінніх днів у нашій школі  відбулося феєричне свято краси «Міс Осінь-2014» серед дівчаток 5 класів.

    …І ось шість чарівних красунь з’явилися на шкільній сцені. На учасниць чекали наступні випробування: представлення до королівського двору Осені; інтелектуальний конкурс «Загадкова пелюстка»; «Осіння поезія»; «Попелюшка»; «Юна господиня;               «Я - модельєр»; «Зачіска»; «Осіння ікебана».

   Представляли себе дівчатка по-різному: читали власні поезії, виконували пісні-побажання. Кожна з них проявила оригінальність та неповторність.

      Конкурс «Осіння поезія» був не менш цікавим. Претендентки на звання «Міс Осінь – 2014» описували осінь у своїх віршах. Варто зазначити, що поетичні твори були прекрасними, техніка виконання – чудовою, тому й не дивно, що журі було у захваті!

     Конкурс «Я -  модельєр» відкрив нам таланти учасниць у моделюванні одягу. Кожна із представлених моделей вразила і захопила усіх присутніх. Останнім у програмі було змагання під назвою «Осіння ікебана», в якому конкурсантки представили на розсуд журі власноруч створені ікебани. Кожен витвір передавав осінній настрій творця.

      Конкурс  здружив дівчат, вони не сприймали одна одну як конкурентки, а підтримували у перерві між конкурсами, раділи вдалим виступам друзів. Одним словом, між ними панувала атмосфера доброзичливості і товариськості.

    І ось настала хвилююча мить – підведення підсумків свята. А як же важко було журі обрати найгарнішу, найталановитішу, найкреативнішу учасницю… За підсумками шести конкурсів переможницю обрано!  Нею стала  учениця 5-Б класу Васильєва Олена. Вітаємо чарівну «Міс Осінь» і всіх учасниць. І бажаємо вам, щоб цей день назавжди залишився у ваших серцях.      

 Тиждень психології

     Психологія – надзвичайна наука. Це наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя.

    Тиждень психології - це сукупність психологічних акцій, які підпорядковуються одній темі, одній ідеї, що для включеної в неї людини розгортається як якесь цілісне завершене дійство.

    З 20 жовтня по 24 жовтня в нашому ліцеї проходив тиждень психології «Ми різні – в цьому наше багатство, ми разом – в цьому наша сила».

    Почався тиждень із акції «Афоризми». Перед уроками на кожному кабінеті школи було розміщено повчальний афоризм про життя, школу, навчання, дружбу чи кохання. Проведено гру «Слідопит» для учнів 5-11 класів, в якій школярі шукали інформацію про школу та вчителів. Проведено шоу «Класний клас» для учнів восьмих класів.

    

 

       Цілий вівторок супроводжувався акцією «Мудрі повчання», усі бажаючі могли вибрати з чарівної скриньки мудре повчання великих вчених. У шкільній бібліотеці діяла виставка психологічної літератури «Психологія для всіх». В адміністративному корпусі був облаштований паркан відвертості, на якому всі охочі відверто висловлювали свої побажання та пропозиції.

    Середу охопила акція «Улюблений колір», в якій учні отримали «розшифровку» свого характеру за кольором. Проведено психологічний вечір «Тести, тести, тести» для учнів шостих класів. А ще можна було написати лист психологу та соціальному педагогу.

     У четвер 23 жовтня у початкових класах «Мандрівка до чарівної країни» та казкотерапію «Дружня країна» для початкових класів. У цей день учням школи було роздано психологічний вісник «Газета корисних психологічних порад».

      Закінчився тиждень психології у п’ятницю підбиттям підсумків анкетуванням. У вестибюлі школи було розміщено плакат із найцікавішими моментами акцій та свят. Усі класи нагороджені подяками за активну участь у проведенні тижня психології, а переможці – грамотами за перемогу в іграх та конкурсах.

 

Свято "Осінь - чарівниця"

                                                   Осінь, осінь! Чарівна і дивна

                                                   В дивограї кольорів горить.

                                                   Неповторна, гарна, як царівна,

                                                   У намисті горобин стоїть.

     Ці слова стали епіграфом виховних заходів, які пройшли 9 жовтня у нашому ліцеї. Пізнавальний виступ підготували учні 2-В класу та учні всіх четвертих класів на чолі зі своїми класоводами (Єремейчук О.Л., Муханьковою Н.Н., Грогуль Л.В. та Марчуком В.М.).

   Одночасно учнями початкових класів та батьками була організована виставка робіт з дарів поля та лісу. Кожна композиція – це витвір мистецтва. Присутні були Чіполіно та Редиска, герої мультфільму “Смішарики”, веселі зайчики, їжачки, машинки, а скільки різнобарвних квітів…Кожна робота в яку дитина вклала частинку своєї душі, вміння, власне бачення прекрасного заслуговувала уваги. Цікаві композиції презентували 1-А, 1-Б, 2-Б та 2-В класи, які і стали переможцями.

 

 

Учителю, низький тобі уклін

      З-поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня всі школи  урочисто відзначають День працівників освіти. День, коли навчальні заклади майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та вчителів. 
      Відбулося таке свято і у нашому ліцеї. Випускники нашої школи підготували святковий концерт на честь вчителів, де висловлювали свою щиру подяку за любов, розуміння, за те, що допомагають стати на вірний шлях. Учні згадували, коли прийшли до класу, познайомилися з першою вчителькою, класним керівником, а потім і іншими вчителями, які разом ведуть їх Країною знань… Приємні спогади викликали сльози в учителів та учнів, але це були сльози радості...

    Привітала своїх колег вчителька початкових класів Мелещук О.М. власним віршем «Учительська доля», який зворушив серця усіх присутніх.

  Із словами привітання до вчителів звернулися першокласники та учительські діти. Радою учнівського самоврядування кафедри вчителів були премійовані за їхню кропітку та старанну працю туристичними путівками.

 

     Чудовий настрій і заряд енергії отримали працівники ліцею від сяючих очей учнів, від їхніх посмішок. 
         Хочемо побажати всім працівникам освіти 
                             Щастя і здоров’я міцного! 
                                     Учнів вдячних! 
                                   Чистих світанків, 
                                    Сонячних ранків! 
                                     Промінь сонця 
                                     в кожне віконце! 
                                     Ніжної ласки, 
                                    Душевної казки, 
                                     Щастя без ліку 
                                      І довгого віку! 
                  Так хочеться подарувати вам долі світлої.

                                     Ангела-охоронця.

                                        Мрії блакитної.

                                        Любові земної.

                                         Краси золотої.

                     Та багато побажань і сердечних вітань.

 

Подорож до Львова

    Львів – це чарівне місто на заході України. Він розташований на схилах мальовничого Розточчя, на перетині шляхів східної та західної Європи. Це місто-музей під відкритим небом, де збуваються найзаповітніші бажання; місто, у якому кожна вуличка є живою легендою, що прикрашає сучасність. Кожен, хто хоч раз побував у Львові, знову приїжджає сюди. Напевно, якась магічна сила, неповторні враження приваблюють людей. Ось і ми учні Рокитнівського НВК «Школа І-ІІІ ступенів-ліцей» цими вихідними завітали до Львова.

    Львів – освітній та культурний центр Заходу України. У ньому багато музеїв, картинних галерей, театральних та музичних труп, театрів. Місто відзначається високим рівнем освіти. У Львові знаходиться один із найстаріших у Центральній Європі та перший заснований в Україні університет імені Івана Франка. Тому в першу чергу ми завітали саме до нього. Нас зустріла випускниця нашої школи, Солонович Марія, що зараз навчається у цьому вузі.

 

 

.

    Вона провела екскурсію по закладу, а також познайомила нас з проректором університету, яка детально розповіла про напрямки навчання в їхньому вузі.

    Отож з гарним настроєм ми пішли гуляти вуличками Львова, і почали ми з Оперного театру. Це, безсумнівно, візитна карта Львова. Один з трьох найкрасивіших опер Європи та один з десяти найгарніших у світі. Варто згадати також про знамениту Вірменську церкву. Це один з найстаріших вірменських храмів Європи (в одному з двориків храму знімали епізоди з фільму «Д’артаньян та три мушкетери»). Та найбільше нам сподобалось на Площі Ринок. Недарма Площу Ринок називають серцем міста, адже з давніх-давен тут вирішувались найважливіші питання та долі людей. Це немов подорож у Львів 16-17 ст. Посеред Площі височіє Ратуша, коли піднятися на неї, постає неймовірна панорама міста, від якої захоплює дух.

     Також ми завітали до Львівської майстерні шоколаду. Кожний виріб в ній дбайливо зроблений руками майстра. Нас вразили чудовий смак та прекрасний вигляд шоколаду. Звичайно, ми не могли втриматись і привезли цих смаколиків додому.

А наостанок ми відвідали аквапарк. Це було щось надзвичайне, багато вражень, емоцій, що просто неможливо передати словами. Це потрібно неодмінно спробувати.

      Ми дуже вдячні директору Грогулю Геннадію Івановичу за організацію такої незабутньої подорожі. Сподіваємось, що вона буде далеко не останньою.

                                                                                                                                                               

                                                                                                                                                                       Учасниця екскурсійної поїздки

                                                                                                                                                                       учениця 10-А класу

                                                                                                                                                                       Ющук Наталія

.

День партизанської слави

     22 вересня 2014 року у бібліотеці РНВК «Школа I-IIIст.-ліцей» із учнями 7-их класів було проведено Урок Мужності «Тільки пам’ять не вмирає», присвячений Дню партизанської слави.

    Діти декламували вірші, розповідали цікаві факти про партизанський рух на Рокитнівщині. Із великою увагою школярі переглянули книжково-ілюстративну виставку «Ми йшли у бій не ради слави» та експозицію макету «Вічний вогонь».

    Після закінчення заходу учні із класними керівниками, бібліотекарями  та педагогом-організатором здійснили похід до пам’ятника «Гармата», який встановлений воїнам-визволителям Рокитнівщини, і поклали квіти.

     Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув, захищаючи рідну землю.

    Цей захід був проведений з метою виховання у школярів ціннісного ставлення до суспільства і держави, поваги до тих, хто боровся за свободу і незалежність нашої Вітчизни.

Волонтерський збір коштів на потреби української армії

     Протягом проведення Дня здоров'я серед школярів діяла благодійна акція «Для потреб української армії», в ході якої було зібрано 800 гривень та передано представнику ініціативної групи зі збору коштів для потреб армії Ганні Ковальчук.

   Педколектив нашої школи проводить системну роботу з патріотичного виховання підростаючого покоління. Всі ми патріоти рідного краю, нашої неньки-України. Разом з грішми було передано до Рокитнівської районної організації Червоного Хреста і малюнки нашим бійцям для підняття їх бойового духу, а також листи пораненим, які знаходяться на лікуванні. А ще на вході з двору до нашого навчального закладу  встановлена Меморіальна дошка з портретом вихованця нашої школи Віталія Маринича, який загинув у травні в бою в зоні АТО. Виготовлено її за сприяння приватного підприємця Олега Островського, який теж подав приклад жертовності і патріотизму, відмовившись від оплати за виконану роботу.

День здоров'я - 2014

Здоров’я кожної дитини –

це скарб всієї України

     Щороку у другу суботу вересня в нашій країні відзначається День фізкультури і спорту. Вже стало  доброю традицією напередодні цього свята проводити День здоров’я у нашому Рокитнівському НВК «Школа I-III ст.-ліцей». Прекрасного сонячного дня на шкільному стадіоні вишикувалася наша дітвора (із 1 по 11 клас), а також запрошені учні початкових класів із Осницької школи.

    Святкова лінійка розпочалася звучанням Гімну України, підняттям Державного Прапора та Олімпійського прапора. Із вітальним словом до присутніх звернулися директор школи Грогуль Г.І., керуючий справами районної ради Близнюк В.П., методист відділу освіти Маринич В.М., які відзначили, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я є і залишається спорт.

     

 

    І ось найцікавіше: команди учасників (3 хлопчики і 3 дівчинки) розбіглися по визначених міні-майданчиках для участі у змаганнях. Учні 2- 4 класів разом із школярами Осницької школи змагалися у «Веселих стартах», 5- 6 класи виборювали перемогу у «Стартах надій», а учні 7- 8 класів мірялися cилами в «Козацькій естафеті». Старшокласники школи змагалися за першість у туристичній естафеті.

      Протягом дня діяла виставка плакатів на теми: «Ми – юні олімпійці» (5 -6 кл.), «Молодь  - обирає  здоров’я » (7-8 кл.) , «Шлях до здорового способу життя» (9-11кл.).

     Також були проведені показові змагання з тенісу та запуск авіамоделей під керівництвом Волевача С.М.

     З самого ранку діяла благодійна акція «Для потреб української армії», яку організувала Рада учнівських лідерів. Найактивнішими учасниками акції були учні 1-5 класів, батьки, гості, педагоги.

     

 

 

       На «ура» пройшов турнір з волейболу між командами учнів та вчителів.

     Учні школи цей день запам’ятають надовго, адже отримали безліч емоцій, позитивних вражень. А рухливі ігри на свіжому повітрі додали ще й здоров’я. З гарним настроєм та великим задоволенням закінчився цей святковий день, який проходив під девізом «Здоров’я кожної дитини – це скарб всієї України». Всі учасники свята були нагороджені призами.

 

Перший дзвоник 2014-2015 навчального року

   Знову ранок першого вересневого дня повниться мелодійними звуками шкільного дзвоника. Знову вулиці нашого села розквітають від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх айстр. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість – переплелися разом. Це наше село, наш край, наша держава зустрічають День знань – справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності.

     Усі шляхи цього дня ведуть до школи. Розпочинається навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги - дороги до знань, до нових звершень.

     Бажаємо усім школярам на цьому шляху підкорити нові вершини, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Найщиріші слова подяки -  вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя.

  

 

    Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну родину!

    Зі святом, дорогі друзі! Щасти Вам!

Перший дзвоник
День здоров'я
Армія
День вчителя
Осінь
Тиждень психології
Міс осінь
спорт.орієнт
Ніна Смик
Голодомор
Паспортний
bottom of page